Mé jméno je Martina a žiji na okraji Prahy se svojí rodinou, manželem Mirkem, dcerou Jeannette, synem Philipem, několika psy a sibiřským kocourem Evženem. To, že bydlíme ve velkoměstě neznamená, že by moji psi žili městským životem. Místo, kde bydlíme je plné zeleně, naše ulice ústí do nádherných luk a lesů, kde se moje psí parta každý den prohání,  potkáváme  zajíce, srnky a bažanty. 

EMM OSKARDog Apartment kopie

Náš dům je ve funkcionalistickém stylu, další moje záliba je moderní architektura. Dům je plně přizpůsoben na naše soužití se psími členy rodiny a přesto splňuje i naše náročné požadavky. Odráží se zde moje povaha, jsem náročná na sebe a snažím se dokázat, když něco dělám, tak se nespokojím s průměrem. Chováme pejsky pro zájemce, kteří nekoupí prvního psa na inzerát, ale záleží jim na tom, kdo s nima bude dalších 15 let sdílet společnou domácnost. Dobrá povaha našich psů, není náhoda, ale je výsledkem dlouholeté práce, spojení vhodných jedinců a nepoužívání nevhodných jedinců v chovu. Nemáme velmi časté vrhy, na jedné feně odchováme maximálně dva a ne z důvodu prodeje štěńat, ale důvod je pokračování linie.

Naše zvířata jsou součástí domácnosti, mají vlastní "dog apartment" s lítačkama na zahradu, kde mají volný pohyb. Nemáme kotcový chov, všichni spolu skvěle vycházejí. Štěńata jsou od první chvíle socializována a zaintegrována do rodiny a návštěv.

V naší rodinné chovatelské činosti jsou plně aktivní všichni členové. Dcera Jeannette, skoro hotová veterinární lékařka, syn Philip student VŠ oboru řízení a provoz myslivosti a můj manžel, který řídí firmy v jiném oboru, ale naše zvířata miluje a je na ně náležitě pyšný. 

Vystudovala jsem gymnázium v Praze a Cestovní ruch. Tím se také zabývám. Vlastním v kouzelné oblasti Jižních Čech na Třeboňsku rekreační areál  " Buxusson Resort " www.buxusson.com . Naši hosté můžou přijet i s pejskem a objekty jsou i plně přizpůsobeny pro vozíčkáře.

Pejskové mě provázejí celý život, ale od té doby, co mám vlastní rodinu je to to " nejúžasnější "  plemeno Anglický špringeršpaněl. Ve všem mě podporuje můj skvělý manžel Mirek, i když jeho největším miláčkem je kocour Evžen.

Špringříci jsou zapojeni do našeho běžného života, umí cestovat po celé Evropě, jsou vzornými hotelovými hosty, přizpůsobí se všem situacím, jako je jízda lodí, lanovkou, či letadlem. Tímto chci poukázat, že neznám lépe přizpůsobivé plemeno, které nezná agresivitu má překrásný vznešený vzhled aristokrata a velkou inteligenci.

Charakteristika mého špringra:

* jemná veselá povaha bez agresivity

* veselý, hravý, přizpůsobivý bez nervozity

* vzhled elegantního pejska bez hrubých vad se sladkým výrazem

* nestárnoucí, velice zdravý, jeho hravá povaha zůstává až do vysokého věku

* výborný pracovní pes se širokým využití,milující gaučák, veliký mazel, nenáročný rodinný pes, miluje malé děti, lehce cvičitelný (doma klidný, venku veselý a aktivní)

* můj vzor je anglický a skandinávský typ s důrazem zachování výšky středního psa, hezkou hlavou a kvalitní lesklou srstí

Díky našim psům máme velké množství skvělých přátel po celém světě a vzhledem k aktivitám, které s nima podnikáme, jsme uskutečnili spoustu cest a vždy si říkáme, jaká to byla báječná dovolená, a ani by nás nenapadlo takové výlety nemít psy vymyslet. Nelituji, život bez psa je nuda. Pokud si pořídíte špringra, Váš život bude o něco bohatší.

Nemůžu opomenout, že se jedná o vynikajcího terapeutického  psa.

Moje chovatelská stanice je malá,  chovatelství je pouze můj koníček a snažím se o kvalitu, ne kvantitu.

 

Go to top